שבירת שיניים במהלך שירות צבאי - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
  • רועי

נשלח ע"ירועי 14:44, 5 בנובמבר 2015

שלום, בשנת 2000 התגייסתי לצה"ל. במהלך הטירונות באמצע אימון נפלתי על הפנים ונשברו לי מס' שיניים. עברתי טיפול שיקום די מהיר עוד במסגרת השירות - שמו לי כתרים. ככה המשכתי את השירות הקרבי עד לסיומו. אף אחד מהגורמים בצבא לא אמר לי לאחר החבלה או כשהשתחררתי מצה"ל שעליי להגיש תביעה או משהו בסגנון. היום בגיל 35 אני זקוק להחלפת הכתרים ולפי מה שהבנתי מרופא השיניים- בעתיד אצטרך לעשות זאת עוד לפחות פעמיים - שלוש. הרופא שבדק אותי (מומחה ופה ולסת) אמר לי שלא נשארה לי נכות. במידה ואני אגיש כעת תביעה לקצין תגמולים ולא ייקבעו לי אחוזי נכות, האם עדיין אוכל להיות זכאי למימון טיפולי השיניים ע"י משרד הביטחון. אשמח על קבלת תשובה לשאלתי, רועי

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

11:40, 9 בנובמבר 2015

רועי, ראשית, על קצין התגמולים להכיר בתביעה. במידה ותוכר, תקבל טיפול רפואי בגין השיניים שנפגעו .

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

עורך דין, נוטריון ומגשר מוסמך, בעל משרד עורכי דין העוסק בדיני נזיקין ובתביעות ייצוגיות. עו"ד לינדנבר
למידע נוסף

053-9374953 חיוג
הודעה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות