צירוף חוות דעת רפואית - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • מנחם

  נשלח ע"ימנחם 15:48, 10 בנובמבר 2015

  מדובר במילוי טפסים לצורך קצבת נכות. ברצוני שחוות דעת רפואית מסוימת אשר בידיי תעמוד בפני הוועדה. על מנת להשיג זאת האם מספיק לציין על גבי טפסי התביעה שמצ"ב חוות דעת רפואית? או שעליי לבקש באופן מפורש בטפסי התביעה כי אני מבקש שחוות הדעת הנ"ל תעמוד בפני הוועדה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  12:37, 11 בנובמבר 2015

  מנחם, מספיק לציין בטופס התביעה או במכתב נלווה לביטוח הלאומי כי הנך מגיש תביעה בצירוף מסמכים רפואיים שאותם תפרט ובין היתר תציין אף את חווה הדעת. בכל מקרה ,במועד שיקבע לדיון בוועדה מומלץ להגיע עם העתקים של כל המסמכים ובכלל זה חווה הדעת הרפואית , מאחר ולא פעם התיקים מגיעים לוועדה ללא מסמכים שצורפו לתביעה ובמקרה כזה ,להגישם לוועדה.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות