אי התייחסות למצב סיעוד ולבקשה לקבל הגדלת פנסיית הנכות בגין כך - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • רות

  נשלח ע"ירות 15:54, 28 בדצמבר 2015

  לקרן הוגשה בקשה לקבל קצבת נכות, ונתבקש שהקצבה תהיה מוגדלת עקב מצב סיעודי ועקב קביעות ביטוח לאומי בעניין. אלא שהקרן שלחה פרוטוקול ועדה רפואית המתייחס רק לחלק מהתק' לגביה נתבקשה הקצבה. קרי הקרן קבעה אכע רק לגבי חלק מהתק' אליה הקרן נתבקשה להתייחס ( ולגבי היתר חסר לה חומר רפואי), אלא שלגבי התק' בה הקרן קבעה אכ"ע , הקרן כלל לא התייחסה לדרישה לגבי הגדלת הקצבה בגין מצב סיעודי. מה האפשרויות במצב שתואר לעיל ? האם חייבים להגיש ערעור? על מנת לגרום לקרן להתייחס למצב הסיעודי? האם יש דרך אחרת? או האם יש להמתין לסיום הדיון בתביעה מאחר והקרן כתבה כי לגבי התק' שאליה לא התייחסה חסר לה חומר רפואי. תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  08:53, 29 בדצמבר 2015

  רות שלום, לא ברור מדוע הנך סבורה כי הועדה לא סיימה את הדיון בתביעה . על ההחלטה הנ"ל ניתן להגיש ערעור, אם הנך מעוניינת בכך.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות