אחרי שתי ועדות השאירו 30 אחוז בלבד - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • אושר

  נשלח ע"יאושר 11:47, 13 בינואר 2016

  רציתי לשואל מה קורה במידה והוגש תביעה של הפרעות אכילה וסכיזופרניה אחרי שתי ועדות השאירו 30 אחוז בלבד..וכרגע עליי להתאשפז בבעית הפרעת אכילה בשל החמרת מצב..מה קורה עם הדיון שאמור להערך בבית משפט במצב כזה ? (נקבע תאריך למשפט)

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  12:22, 13 בינואר 2016

  אושר שלום, במידה ונקבע מועד לדיון בבית הדין והמערער אינו יכול להופיע לדיון בשל אישפוז, ניתן להגיש בקשה מתאימה לדחיית מועד הדיון

  תגובה
 • 14:01, 13 בינואר 2016

  אבל המשפט יכול להערך על ידי עורך דין שמייצג אותי וגם אם שופט מחזיר לוועדה נוספת הוא יכול לייצג בלעדיי? (לוקח הרבה חודשים עד שקובעים כל דבר ולחכות עןד זמן זה סתם לא עוזר)

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  09:03, 14 בינואר 2016

  אושר, אם עו"ד מייצג אותך , הוא יידע מה לעשות. אכן, עו"ד יכול להופיע בביה"ד , ללא נוכחותו של הנכה. לוועדה הרפואית , בדר"כ, הנכה נדרש להופיע. אם הוא באישפוז , הוועדה יכולה להתקיים גם בלעדיו.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות