חוק תשלום קצבאות לחיילי מילואים ובני משפחותיהם - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • תבור

  נשלח ע"יתבור 12:05, 31 בינואר 2016

  עו"ד מרב שלום רב, משרד הביטחון משלם כיום מענקים הוניים לבני משפחתו של אדם אשר נספה במלחמה (בכפוף לתנאי חוק תשלום קצבאות לחיילי מילואים ובני משפחותיהם). במקרה שלי ישנה אישה אשר הממונה אישר לה קבלת מענק הוני בשתי פעימות. הפעימה השנייה לא ניתנה מאחר והאישה נפטרה עובר לביצועה. האישה השאירה צוואה בה ציינה כי היא מעבירה כל סכום כספי/נכס לבתה . האם במקרה האמור ישנה עילה להגשת תביעה בגין אי ביצוע הפעימה השנייה ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  13:43, 31 בינואר 2016

  תבור, לדעתי כן

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות