ערעור לוועדה עליונה או עוד חוות דעת רפואית - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 16:27, 24 במרץ 2016

  האם כדאי לקחת עורך דין בשביל לגשת לוועדה עליונה או שרק עדיף עוד חוות דעת רפואית. הריי גם ככה העורך דין ישלח אותי שוב לחוות דעת למרות שיש לי כבר אחת אז אולי זה מיותר כרגע לקחת . או לא??

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס-קרטיה,מנהל הפורום

  09:24, 31 במרץ 2016

  ירון שלום, ייתכן וחוות הדעת שברשותך מספקת, מצד שני ייתכן ואינה מספיקה. אין באפשרותי לענות מבלי שראיתי את כל החומר בתיק. אולם, מאחר והנך עומד בפני וועדה רפואית עליונה , עדיף שתיוועץ עם עו"ד המתמחה בייצוג נכי צה"ל ובוועדות הרפואיות. הנך מוזמן ליצור עימי קשר. תשומת ליבך, על וועדה רפואית עליונה ניתן להגיש ערעור לביהמ"ש בנקודה משפטית בלבד.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות