הכרה בנכות משרד הבטחון - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • לאה

  נשלח ע"ילאה 00:57, 21 באפריל 2016

  שלום, אני משרתת במשטרת ישראל מעל 8 שנים , לצערי התפתחה חי אסטמה ב6 שנים האחרונות , מטופלת כבדרך קבע ע״י רופא ריאות, הגשתי בקשה להכרה לנכות עם חוות דעת של מומחה שהמליץ על 20% בשל מצבי, כמובן שכל הניהול של התביעה מנוהל ע״י עו״ד לשאלותי. 1. כמה זמן בממוצע לוקח התהליך? 2. במידה ויש חוות דעת של מומחה ואסמכתאות שמוכיחות שיש קשר סיבתי ברור להתפתחות המחלה האם משרד הבטחון יכול להתנער מכך? סליחה על כמות המלל תודה מראש וחג שמח

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

  דותן לינדנברג - משרד עורכי דין,מנהל הפורום

  08:32, 15 במאי 2016

  לאה שלום רב., עניין ההחלטה באשר להכרה במקרה זה יכול להמשך מספר חודשים שכן קצין התגמולים מעביר התיעוד לבחינת מומחה מטעמו ויתכן שלפני מתן החלטה באשר להכרה אף תזומני לבדיקת רופא מטעמו. ההכרה במקרה זה אינה מובטחת שכן מומחה קצין התגמולים יכול לסבור שאין קשר סיבתי ובמקרה של דחייה בהינתן הראיות שאת מצביעה עליהן הרי שתוכלי להגיש תביעה לבית משפט.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות