הגשת תביעת נכות בגין גידולים תת עוריים - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • מיטל

  נשלח ע"ימיטל 22:24, 23 ביוני 2016

  עורך דין דותן שלום, אני בת 29 יש לי נוירופיברמטוזיס מלידה, כל חיי גודלים לי בגוף גידולים תת עוריים חלקם ניתן לנתח וחלקם לא, לפני חצי שנה היה גידול שלוחץ על חוט שידרה צווארי, נותחתי הגידול הוסר בחלקו עקב סכנת שיתוק, מאז סובלת מכאבי גב. הגשתי בקשה לקצבת נכות. 1. האם יש להראות את צלקת 5ס'מ של הניתוח? אני סובלת מעוד דברים, 2. יש לי אסימטריה בפנים מלידה, עברתי ניתוחי פלסטיקה ופה ולסת, האם רלוונטי לצרף את הנושא או שלא? אשמח לדעתך

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

  דותן לינדנברג - משרד עורכי דין,מנהל הפורום

  09:02, 26 ביוני 2016

  מיטל שלום רב., חייבים לצרף לתביעה לנכות כללית כל מסמך שמעיד על כל בעיה רפואית שקיימת.,

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות