אמא שלי זקוקה לעובד זר 24/7 - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • תרצה

  נשלח ע"יתרצה 22:09, 26 ביולי 2016

  ביטוח לאומי נותן לאימי רק 9.25 שעות של מטפלת במקום עובד זר 24/7 מה אני צריכה לעשות בשביל אמא?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

  עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג,מנהל הפורום

  14:51, 27 ביולי 2016

  גמלת הסיעוד הנמוכה ביותר הינה בדרגה א' והינה בשיעור של 9.75 שעות שבועיות (ולא 9.25, כפי שציינה השואלת). באם רוצה לערער על החלטת פקיד התביעות לגבי מידת תלותו בזולת בפעולות היומיום והצורך בהשגחה, יכול להגיש ערר לוועדה לעררים במל"ל במחוז אליו הוא שייך.

  כמובן שלצורך הגשת הערר, יש להמציא מסמכים רפואיים רלוונטיים מרופאי קופ"ח (בעיקר כל מה שקשור לגריאטריה) בכדי שפקיד התביעות ישנה את דעתו ויבצע בדיקה נוספת של התובעת ע"י אחות מטעם המל"ל.

  אך גם בדרגה א' ניתן להעסיק מטפל צמוד 24/7. כמו כן, מי שמעסיק מטפל צמוד, רשאי לקבל גמלה בכסף לצורך העסקה ישירה של המטפל. הסכום המשולם ע"י המל"ל הוא, כמובן, בהתאם לשיעור דרגת הסיעוד (א'/ ב'/ ג').

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות