מתי המועד בו יש לערער על החלטת הוועדה הרפואית של קרן פנסיה - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • אלמוני

  נשלח ע"יאלמוני 08:51, 27 ביולי 2016

  ועדה רפואית התבקשה לקבוע ש X נכה לצמיתות ושX נכה סיעודי. בהחלטת הועדה נקבעה נכות זמנית עד לסוף שנת 2016 וכמו כן נכתב בה : הועדה קבעה : לקראת תום תקופת הנכות, כאמור לעיל, יש להמציא מסמכים רפואיים עדכניים, כפי שמצויין בפרוטוקול המצ"ב. ככל שתימצא זכאי לתשלום פנסיית נכות בכפוף להוראות התקנון תשולם באופן חודשי פנסיית הנכות ועל כך תינתן הודעה מתאימה בהמשך. אציין כי בהחלטה ובפרוטוקול לא היתה כל התייחסות לנכות הסיעודית. בפרוטוקול הוועדה נרשם כי: בדיקה חוזרת : לקראת תום תקופת הנכות יש להמציא מסמכים עדכניים מרופא מטפל. השאלה: מה משמעות החלטת הועדה מבחינת הגשת ערעור לגבי אי התייחסות לנכות הסיעודית. האם המשמעות היא שהועדה עדיין לא סיימה עבודתה ומכאן שצריך להמתין שהועדה תסיים לחלוטין עבודתה, על מנת להגיש את הערעור?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

  עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג,מנהל הפורום

  08:35, 1 באוגוסט 2016

  אם הנכות הזמנית אינה תואמת המצב ואינה נותנת מלוא הפיצוי ניתן לבחון ערר גם עליה.,

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות