הבדל בקביעת אחוזי נכות - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • הראל

  נשלח ע"יהראל 12:15, 17 ביולי 2012

  מומחה קבע שהנכות שיש לי היא 30%. בועדה רפואית שעברתי קבעו שהנכות היא לא 30% אלא 10%. אם אני אגיש ערעור מה הסיכויים שהועדה תשנה את החלטתה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  12:35, 17 ביולי 2012

  הראל שלום, ראשית, ככלל, הועדה אינה חייבת לקבל את קביעת הרופא המומחה אולם היא חייבת להתייחס לחוו"הד ולנמק מדוע אין לקבל את מסקנותיו. כדאי להגיש ערעור , אם אכן מצבך הרפואי אינו תואם את הנכות שנקבעה לך ע"י הועדה. כדאי להוועץ בעו"ד המתמחה בייצוג בועדות רפואיות, שיבחן את החומר הרפואי ויוכל לייעץ לך לגופו של עניין.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות