ממתינה לועדה רפואית נוספת - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • אסתr

  נשלח ע"יאסתr 22:45, 31 ביולי 2016

  קיבלתי 20% נכות זמנית בעקבות מחלת מקצוע, ואני ממתינה לועדה רפואית נוספת. האם יכול להיות שיחליטו להוריד לי את אחוזי הנכות? מצבי הרפואי לא השתנה, ואני עובדת הרבה מאד פחות מהעבר.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

  עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג,מנהל הפורום

  08:33, 1 באוגוסט 2016

  שלום רב., באשר לנכות הזמנית אם אתה לא עובדת את יכולה להגיש נכה נזקק על מנת שיעלו הקצבה לשיעור של 100%. באשר לשאלתך הרי שוועדה רפואית עלולה להוריד הנכות הרפואית הרי בהתאם לבדיקה הרפואית שתבוצע לך בוועדה., אם יש ירידה משמעותית בהכנסות ניתן לטעון לתקנה 15 על מנת שהנכות התפקודית תהיה גבוה מזו הרפואית.,

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות