הורדת אחוזי נכות אחרי ועדה רפואית בעניין PTSD - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • רועי

  נשלח ע"ירועי 23:07, 12 בנובמבר 2012

  שלום לך ! הגשתי תביעה למשרד הביטחון בקשר TPSD אחרי שנה שלחו אותי לבדיקה אצל רופא משלהם שיתן חוות דעת על מצבי ואחרי שנה שלחו אותי לוועדה רפואית שקיבלתי את התשובה שלהם אמרו לי שקיבלתי 20 אחוזים מי יום הגשת התביעה עד יום לפני הוועדה הרפואית ומאז יש לי 0 אחוז אם זה הגיוני הדבר

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  10:32, 13 בנובמבר 2012

  רועי שלום, הועדה הרפואית בודקת את מצבך הנפשי ביום הבדיקה. אם הועדה סברה כי ההפרעה הנפשית שלך, בשל האירוע הטראומתי אותה חווית, חלפה בלא להותיר נכות כלל , היא יכולה לקבוע 0 % נכות. אולם, אם הנך סבור כי הועדה טעתה וכי הנך עדיין סובל מפגיעה נפשית בעקבות אותה טראומה, הרי שיש מקום להגיש ערעור לועדה הרפואית העליונה. במקרה כזה הייתי מצרפת חוו"ד פסיכאטרית מטעמך שתגבה את טענותיך . כמו כן, כדאי להתייעץ עם עו"ד המתמחה בייצוג בועדות רפואיות.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות