ועדה רפואית לערעורים - נכות עבודה - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • רון

  נשלח ע"ירון 23:19, 20 בנובמבר 2012

  שלום, אבי יצטרך בקרוב להופיע בפני ועדה רפואית לעררים בעניין נכות בעבודה. האם הוא רשאי להיות מיוצג בהליך ע"י רופא מטעמו, ע"י עו"ד או שניהם. האם הועדה תסכים לשמוע את הרופא? תודה מראש, רון

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  מרב וייס קרטיה, עו"ד,מנהל הפורום

  10:20, 21 בנובמבר 2012

  רון, רופאים בדר"כ לא מגיעים לועדה הרפואית אלא מציידים את הנכה בחוו"ד רפואית מטעמם.לעומת זאת, ובאם הנך מעוניין , עו"ד המתמחה בייצוג נכים בפני ועדות רפואיות, יכול לייצג ולהופיע עם הנכה בועדה הרפואית.

  תגובה
 • 14:07, 21 בנובמבר 2012

  עו"ד וייס קרטיה, תודה על המענה המהיר.
  ברור לי שעו"ד יכול לייצג בועדה הרפואית, אבל אני
  שאלתי האם רופא רשאי בכלל להופיע בועדה ולייצג את הנכה, או שרק עו"ד רשאי. בסך הכל הויכוח עם הרופאים בועדה אינו משפטי שכן הם אינם משפטנים, אבל על קביעותיהם הרפואיות, מגוחכות ככל שיהיו, לא ניתן לערער. לכן חשבתי שיצוג ע"י רופא יהיה יעיל יותר ואולי ימנע מהועדה לקבל החלטות שגויות. כמובן שלצורך ערעור על החלטת הועדה יש צורך בעו"ד.
  אשמח לשמוע את דעתך

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  09:11, 22 בנובמבר 2012

  רון, נכה יכול להגיע לועדה בליווי כל אדם, ובכלל זה , רופא. השאלה האם רופא יהיה מוכן לבוא עם הנכה. כפי שאמרתי, לא נהוג שרופא יגיע באופן אישי לועדה, אלא יצייד את הנכה בחוו"ד רפואית. אם רופא מוכן להופיע עם הנכה לועדה, אני לא רואה כל מניעה.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות