חובת הביטוח הלאומי להעמיד תביעה לנכות בפני ועדה רפואית - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • נחמה

  נשלח ע"ינחמה 09:09, 7 בדצמבר 2012

  שלום האם חובה על הביטוח הלאומי להעמיד תביעה לקיצבת נכות כללית בפני הועדה הרפואית או שהם רשאים לדלג על שלב הועדה ולדחות את התביעה על בסיס הכנסות גבוהות שאינן מזכות בגימלה. אציין כי אני בשלב טיפול כימותרפי עקב סרטן שד ורפואית אני בלי צל של ספק זכאית ל75% ויותר אחוזי נכות - דבר שיזכה אותי בהנחות שונות. האם יש פסיקה בענין? כפי שידוע לי קיצבת נכות מורכבת מאחוזי נכות רפאית וכן מיכולת השתכרות. אני בגלל זה במילכוד כי אם אני יודעת שנקבעו לי אחוזי נכות יהיה לי יותר קל להחליט על הקטנת משרתי לתקופה זמנית ולהשקיע יותר אנרגיות בתהליך הריפוי והשיקום - כך, בלי קביעת אחוזי נכות, אני חוששת להקטין את הכנסותי. מה דעתך? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  מרב וייס קרטיה עו"ד,מנהל הפורום

  11:18, 9 בדצמבר 2012

  נחמה, נראה לי שבמקרה שלך ומאחר והכנסותיך גבוהות, כדאי לפנות למס הכנסה בבקשה להעמידך בפני ועדה רפואית שתבדוק האם במצבך הרפואי,הנך זכאית לפטור מתשלום מס הכנסה.

  תגובה
 • 14:50, 9 בדצמבר 2012

  תודה על תשובתך. חשוב לי בכל זאת לדעת האם ביטוח לאומי רשאים לדלג על ועדה רפואית ולקפוץ ישר לסעיף ההכנסות. ידוע לי על ועדה רפואית למס הכנסה טרם הצלחתי לקבל שובר תשלום. אין מענה לא בביטוח לאומי ולא במס הכנסה וגם בדואר אין שוברים.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  מרב וייס קרטיה עו"ד,מנהל הפורום

  09:27, 10 בדצמבר 2012

  נחמה, שובר תקבלי עם הגשת התביעה במס הכנסה.
  לגבי ביטול לאומי, אם אינך עומדת בתנאי הסף מבחינת ההשתכרות, אין מקום להעמידך בפני ועדה רפואית

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות