ביטוח חלק מסעיפי ליקוי לאחר הגשת ערר ועדה שנייה - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • ענת

  נשלח ע"יענת 11:12, 25 בדצמבר 2012

  אבקשכם לדעת, האם לאחר שנקבעו לי אחוזי נכות של 10% בגין טינטון ו-15% בגין סחרחורת, שאני סובלת שנים מורטיגו, כולל פינוי לבתי חולים, האם אפשר לחזור בי רק לגבי סעיפים אלו בלבד, לאחר שנשלחה אליי הודעה כי הועדה הרפואית שוקלת לבטל את האחוזים שניתנו בועדה מדרג 1. אני סובלת בנוסף מפריצות דיסק הן בצוואר עם הגבלה בתנועות הצוואר שבעבר קיבלתי 20% נכות וכן התברר שאני סובלת גם מאוסטאופורוזיס, ולגבי סעיפים אלו, איני רוצה לחזור בי מהערר. האם ניתן לחזור בי רק לגבי חלק מסעיפי הליקוי ואת השאר להשאיר בהליך של ערר? תודה רבה ויום טוב...

  השב
 • 11:15, 25 בדצמבר 2012

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  מרב וייס-קרטיה, עו"ד,מנהל הפורום

  11:56, 25 בדצמבר 2012

  ענת שלום;
  ועדת הערר יכולה לדון בכל פגימה שהוכרת בגינה, בין עם הגשת עליה ערעור ובין אם לאו.
  כלומר, אם הגשת ערעור רק לגבי פגימה מסוימת וועדת הערר תהיה סבורה שנקבעה לך נכות שאינה מתאימה בגין פגימה אחרת שלא הגשת בגינה את הערעור, היא יכולה לדון בפגימה האחרת, גם ללא הגשת ערעור מטעמך, כמובן בהודעה מתאימה, בטרם עשותה כן לנכה.

  תגובה
 • 12:22, 25 בדצמבר 2012

  ראשית, מודה על תשובתך.
  שנית, אני, למעשה, הגשתי ערר לגבי כל הליקויים כולם, ואני מבקשת לחזור בי רק מחלק מהם ולהשאיר את הערר לגבי אורטופדיה. מדברייך ניתן להבין שאני יכולה לעשות זאת...

  תודה על שאת מקדישה מזמנך....

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות