העלאת אחוזי נכות על פציעה ישנה בפמור - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 13:10, 22 ביולי 2012

  שלום ד"ר נפצעתי המלחמת יום הכיפורים בירך שנשברה (סמוך לברך) -בוצעה ספייקה איחוי לא כ"כ ישר 90 % בלבד.וכן נותרו מספר רסיסים קטנים בירך משרד הבטחון נתן לי 2 % נכות . לאחרונה אני חש כאבים בזמן עלייה במדרגות באותה רגל. התחלתי פיזיותרפייה שלא כ"כ עוזרת. השאלה שלי היא האם העשרה אחוז של "הקשת" שנוצרה לאחר האיחוי אין בה די כדי לתת לי 10 אחוז נכות . תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  08:36, 23 ביולי 2012

  יוסי שלום, הועדות הרפואיות מקנות אחוזי נכות בגין הפרעה בתפקוד. אם המגבלה שלך גורמת לך להפרעה בתפקוד, כדאי לפנות לועדה רפואית חוזרת שתבחן האם יש אצלך החמרה במצב.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות