שבר בקרסול וועדה רפואית - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • מרב

  נשלח ע"ימרב 19:11, 18 בינואר 2013

  יש לי וועדה רפואית בשבוע הבא ועל פי המסמכים הרפואיים שלי תנועת הקרסול שלי טובה אבל אני סובלת מכאבים באופן קבוע. כמו כן, נאלצתי להפסיק לעבוד במקצועי כמפיקת אירועים שדרש ממני עמידה מרובה על הרגליים. האם הוועדה מתחשבת גם בעניין זה למרות שמצב הקרסול שלי משביע את רצון הרופאים?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  מרב וייס קרטיה, עו"ד,מנהל הפורום

  11:12, 21 בינואר 2013

  מרב שלום, הועדה הרפואית תקבע את נכותך בהתאם להפרעה התפקודית ממנה הנך סובלת.בנוסף, את יכולה לבקש מהועדה שתוסיף נכות (עד לגובה של מחצית מהנכות שנקבעה) לפי תק' 15 בשל העובדה שאת לא מסוגלת לחזור לעבודתך הקודמת וכי יש ירידה ניכרת בהכנסותייך.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות