שאלה לגבי הכנה לוועדה רפואית בביטוח לאומי - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • רון

  נשלח ע"ירון 00:12, 30 בינואר 2013

  שלום, קרובת משפחה שלי סובלת עקב שבץ מוחי משיתוק ביד שמאל ורגל שמאל וגם מבעיות לב קשות. היא הייתה בוועדה רפואית אך הגיעה לשם לא מוכנה וכנראה שנתנו לה בביטוח לאומי פחות ממה שמגיע לה בתחום הניידות והשרותים המיוחדים. שאלותיי הן: 1. האם יש מומחה לניידות ולשרותים מיוחדים שמכיר את הנעשה בוועדות הביטוח הלאומי וניתן להתייעץ בו כדי לראות אם יש טעם בכלל לגשת שוב לוועדה? 2. כיצד עליה להגיע מוכנה יותר לוועדה? 3. חשוב: האם היא צריכה לשלם על חוות דעת פרטית עבור הוועדה או שיש דרך להימנע מהוצאה כספית זו? 4. אם היא סובלת ממספר ליקויים רפואיים מתחומים שונים, האם היא צריכה להביא מסמכים מכל רופא בנפרד או רק מכתב כללי מרופא המשפחה למשל? בתודה מראש!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  10:37, 30 בינואר 2013

  רון, לועדה כדאי להגיע לאחר קבלת ייעוץ משפטי מתאים על מנת שעוה"ד יבדוק האם בנסיבות העניין, אכן מגיעות זכויות נוספות. בערעור , בדר"כ , כדאי להצטייד בחוו"ד רפואית מרופא מומחה לכל תחום בנפרד (באם רלוונטי לערעור),איליו תופנו ע"י עוה"ד, שיתן התייחסות לאמור בועדה עליה מוגש הערעור.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות