רופאים שנכחו בועדת ערר ישתתפו בועדה שתדון מחדש בתביעתי עפ"י הנחית בית הדין - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 09:30, 6 בפברואר 2013

  הגשתי תביעה להחמרת מצב בגין ירידה בשמיעה .תביעתי נדחתה . הגשתי ערר, גם כאן תביעתי נדחתה . הגשתי ערעור לבית הדין. בית הדין קבע כי ענייני יוחזר לועדה על מנת שתדון מחדש בתביעתי ותנמק את תשובותיה על פי הנחיות בית הדין. כאשר הגעתי לועדה לאחר בית הדין , ראיתי הרכב של שלושה רופאים שהיו בועדת ערר. האם זה חוקי שאותה ועדה שדחתה את תביעתי תדון מחדש בענייני על פי הנחיות בית הדין ? לטעמי עלול להוו מצב של חוסר הגינות . הרי אותה ועדה יעשו הכל כדי להוכיח לבית הדין שהם לא טעו. אולי היה מן הראוי שועדה בהרכב אחר תדון בתביעתי מה אומר החוק במצה כזה ? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  מרב וייס קרטיה, עו"ד,מנהל הפורום

  10:28, 6 בפברואר 2013

  אלי שלום, ביה"ד פסק כי על ועדת הערר לדון מחדש ולנמק את החלטתה ,על פי ההנחיות של ביה"ד. עולה כי ביה"ד החזיר את הדיון לועדה באותו הרכב. אם ביה"ד היה סבור כי יש להעביר את הדיון לועדה בהרכב אחר, הרי שהיה עושה זאת במפורש. אם לא נקבע כך בהחלטה, יש לקיים את פסה"ד כלשונו.אגב, טענה כזו היה ראוי שתטען בפני ביה"ד ואולי ביה"ד היה נעתר לה.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות