תביעת הצבא על לחץ דם גבוה ותביעת אחוזי נכות - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • אלכס

  נשלח ע"יאלכס 08:05, 28 בפברואר 2013

  שלום, אני כשנתיים משוחרר מצבא שרות חובה בזמן השרות יתגלה יתר לחץ-דם התחלתי לסבול בשרות תופלתי על ידי רופאים הם לא גילו ממזה,עכשיו וגם בזמן הצבא אני מקבל כדורים נגד לחץ דם. שאלה שלי היא כזאת מה לעשות ואם אני יכול לתבוע את הצבא או אחוזי נכות?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  09:40, 28 בפברואר 2013

  אלכס, אם היה בשירות הצבאי אירוע של דחק חריף וחריג ולאחריו נתגלתה המחלה , ניתן לבדוק אפשרות לקשר סיבתי אפשרי בין המחלה לבין תנאי השירות.

  תגובה
 • 10:03, 28 בפברואר 2013

  לחץ עבודה בצבא .דחק לא זוכר שהיה אבל התחלתי לסבול מכאבי ראש וחולשות וכך יתגלה לחץ דם הרופא היה נותן לי אופטלגין נגד כאבי ראש והיה אומר אין מה לעשות איתך עד שהמומחה לא יראה אותי.ברגע שהייתי בבית בחופשה המצב החמיר נסעתי לביקור רופא משמה אושפזו אותי לוולפסון בוולפסון נתנו תרופות כדי להוריד לחץ דם.קראתי איכנשהו שבזמן יתגלות לחץ דם ראשוני הי חייב הרופא יחידה לשלוח אותי ל בית חולים ולא לתת לי לסבול ולהמשיך לעבוד בצבא

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  12:53, 28 בפברואר 2013

  אלכס, כמו שאמרתי , צריך להוכיח אירוע של לחץ נפשי חריג וחריף. על מנת לברר את השתלשלות האירועים הספציפית שלך , יש להיוועץ בעו"ד , כמו הח"מ, המתמחה בייצוג נכי צה"ל

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות