הערכת נכות מחודשת על שבר ישן בפמור - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 14:21, 11 במרץ 2013

  שלום יש לי שבר ממלחמת יום הכיפורים בפמור שזווית האיחוי אינה ישרה אלא כ 90 % בתקופה האחרונה כאבים חזקים בחלק התחתון של הירך -שם היה השבר-ובעיות כיפוף סי טי שעשיתי לאחרונה קבע בין היתר "משמאל בחלק הדיסטלי של עצם הירך באספקט הקדמי, עיבוי סקלרוטי מעט בלתי סדיר, עם שינויים סקלרוטים גם בגבול הפנימי של הקורטקס, ייתכן ומדובר בשבר הליכה לאחר ריפוי. באבחנה מבדלת ייתכן גם אוסטואיד- אוסטאומה אך רצויה קורלציה קלינית, מאחר והממצא אינו קלאסי" כ"כ ערכתי מיפוי עצמות על פיו:""קיימת הדגשה של המשטחים המפקריים ועצם הפיקה משמאל" אני מוכר במשרד הבטחון עם שני אחוזי נכות בלבד האם יש טעם לפנות למשרד הבטחון לצורך הערכת נכות מחודשת ? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  08:53, 12 במרץ 2013

  רוני שלום, לא ציינת על מה אתה מוכר. אני מניחה שמדובר על שתי פגימות. בכל אופן , אם הנך מוכר על הירך, נראה לי שכדאי להגיש בקשה להחמרת מצב לאגף השיקום, לו אתה שייך.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות