המל"ל לא מכיר בפציעה בקרסול - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • ישראל63

  נשלח ע"יישראל63 12:45, 21 באפריל 2013

  עד היום הייתי בנכות זמנית עקב תאונת עבודה.הפסיכיאטרית שנתנה לי נכות זמנית זו ,נתנה לי 0 אחוזים בועדה לנכות קבועה. לא משנה לה שעדיין אני בדכאון וגם הבאתי סיכומי ביקור אצל פסיכאטר של קופח התומכים במצבי.אני בדכאון אדיר .גם מבחינה אורטופדית הייתה לי החמרה ,עברתי ניתוח בקרסול בעקבות התאונה.הגעתי לועדה עם קביים אחרי ניתוח. .אני בבית מעל חודש. אבל המל"ל לא מקבל פציעה באיבר זה.כי כתוב עליו בהכרה שלהם "חתך בקרסול. אני בבית בחופשת מחלה והמלל פשוט דוחה אותי. איך תוקפים אותם?מה עושים?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  13:42, 21 באפריל 2013

  ישראל שלום, על כל החלטה של הועדה הרפואית, ניתן להגיש ערר לועדה לעררים בתוך 60 יום מיום קבלת ההחלטה. אם הנך סבור שהועדה שגתה, מומלץ להגיש ערר כנ"ל.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות