אטקסיה מוטורית או סנסורית - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • מישל

  נשלח ע"ימישל 22:30, 25 באפריל 2013

  קודם תודה גדולה על תשובתך :-) אני מצטטת מהפרוטוקול " כתוב א 7א . וזה באמת לא מופיע ברשימה הסגורה של הליקויים. מצויין שם 40% מוגבלות. אני בת 56. "ברקע נוירופתיה סכרתית עם הפרעה מוטורית ותחושתית ,חוסר שו'מ ומגבלה בניידות. מתהלכת בעזרת מקל הליכה. הליכה על בסיס רחב עם מרכיב של אטקסיה תחושתית בעזרת מקל או בתמיכת הבודק.. emg פולינוירופתיה אקסונלית סנסורית (יותר) ומוטורית של הגפיים התחתונות" . "דלדול קל של שרירי ירך שמאל קוודריספס טונוס שמור. הפרעת יציבות במבחן רומברג . לא עומדת יציב ב ליכת עקב בצד אגודל. בדיקת שרירים כוח גס 5/5 שמאל וימין. הלכתי לועדת ניידות עקב הפנייה של נציג העיריה היות וביקשתי חניית נכה פרטית מרוב הסבל .אולם הוא אמר גשי לועדה ואם תקבלי 60% תוכלי לב קש חניית נכים ולבסוף קיבלתי רק 40% . הוא עוד אמר כי אדם בן 65 לא צריך לגשת לועדה אלא פשוט להביא מכתב מאורטופד ואני נפלתי בין הכסאות. אנא עזרתך בבקשה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  12:28, 26 באפריל 2013

  מישל, נראה לי כי מגיע לך סעיף 7ב' היינו 60%.
  אני מציעה לך להגיש ערעור. כדאי להצטייד בחוו"ד נוירולוג מומחה (אם אין לך תפני אלי ואפנה אותך)וכן לפנות לעו"ד המתמחה בייצוג נכים בועדות הרפואיות. בהצלחה.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות