הבדלים בסעיפי נכות ברגל - מהם "ממצאים אובייקטיבים"? - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • רונן

  נשלח ע"ירונן 03:39, 9 במאי 2013

  שלום הייתי מבקש לדכת מה ההבדל בסעיפי נכות לרגל כשבסעיף אחד כתוב "הגבלה עם ממצאים אובייקטיביים" ואילו בסעיף אחר כתוב "הגבלה ללא ממצאים אוביקטיביים" (אחוז נכות מופחת). מהם אותם ה"ממצאים האובייקטיביים " דמצויינים בסעיפי הנכות ? תודה רונן

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  מרב וייס-קרטיה,מנהל הפורום

  09:33, 9 במאי 2013

  רונן שלום;

  כאשר הועדה מעניקה נכות עבור פגימה שאין הוכחה בבדיקה חיצונית כמו CT, MRI, EMG המתעדים פגיעה מסוימת באיבר הרלוונטי, הועדה תקבע אחוזי נכות מופחתים בשל העדר בממצא אובייקטיבי מוכח באיבר שנפגע.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות