ערעור על החלטת הוועדה שקבעה אחוזי נכות - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • אילן ג

  נשלח ע"יאילן ג 10:31, 24 ביולי 2012

  אני מעוניין לערער על החלטת הועדה שקבעה לי אחוזי נכות. לדעתי מגיע לי יותר כי מצבי לא טוב ואני לא יכול לעבוד כמו לפני הפציעה. מה אני צריך להביא לערעור? מה הסיכוי שיקבלו אותו?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  11:01, 24 ביולי 2012

  אילן שלום, ככלל, לערעור על החלטה של ועדה רפואית , כדאי להמציא מסמכים רפואיים המתארים את המצב הרפואי שלך ואת המוגבלויות שלך בתפקוד.במקרים מתאימים כדאי להמציא חוות דעת רפואית שתתייחס להחלטת הועדה עליה מוגש הערעור ובה יקבעו הממצאים והנכות המגיעה, לדעת המומחה.
  לשאלתך, אין בידי נתונים על מנת שאוכל לקבוע סיכויי ערעור. כל תיק נידון לגופו.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות