תפקיד עורך הדין בשעת הבדיקה של הועדה הרפואית - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • צביקה

  נשלח ע"יצביקה 23:41, 29 במאי 2013

  שלום אני נכה צה"ל מוכר בשעור 10 % כבר 16 שנה. בתקופה האחרונה חלה החמרה במצבי הרפואי (בעייה אורטופדית). ברצוני להגיש תביעת החמרה למשרד הבטחון שתהייה מלווה על ידי עורך דין. אני מבין שעורך הדין הבקיא בנושא תביעות נכי צה"ל יגיש את התביעה בציון סעיפי ההחמרה באופן תמציתי. ברם-מה תפקידו של עורך דין בשעת הבדיקה ? האם מתוך נסיונך עצם נוכחות העורך דין בזמן הבדיקה בוועדה הרפואית "עושה רושם" על רופאי הוועדה. האם לעצם נוכחות העורך דין קיימת איזו השפעה "מוראלית" על חברי הוועדה. האם קיים איזה שיח בין העורך דין לבין רופאי הוועדה. האם עורך דין מנוסה יכול לצאת מוועדה רפואית של "תחושת בטן" לאן נושבת הרוח ? תודה צביקה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  מרב וייס קרטיה , עו"ד,מנהל הפורום

  10:09, 30 במאי 2013

  צביקה שלום, עו"ד המתמחה בייצוג נכי צה"ל בועדות הרפואיות, יוכל לטפל בבקשה להחמרת מצב באופן יעיל ומקצועי. החל, בהכנת התיק לועדה והחומר הרפואי שידרוש לצורך ההליך , הכנת הנכה טרם הועדה הרפואית וייצוגו ,בפועל, מול הועדה הרפואית.
  אין ספק, כי לעו"ד המתמחה בייצוג בועדות הרפואיות יש את הניסיון והידע, שאין לנכה המופיע באופן חד פעמי מול הועדה הרפואית, עם כל המשתמע מכך.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות