אחוזי נכות לעקרת בית - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • נעמה

  נשלח ע"ינעמה 19:36, 24 ביוני 2013

  האם לאשה נשואה שהיא עקרת בית ושלא עבדה מאז נישואיה מגיעה קצבת נכות כללית ? מדובר באשה בת 37נשאית של גן BRCA1 שעברה כריתת שחלות מניעתית לפני שנה ואמורה לעבור ניתוח כריתת שדיים מניעתית (ללא שחזור) בעוד כ- 8 חודשים. שאלותיי : 1. האם היא יכולה להגיש תביעה לנכות כללית כעקרת בית עבור 2 ניתוחים אלה ? ומתי ? 2. האם היא תהיה זכאית לקצבה מהמל"ל ? 3. מהם הקריטריונים לקבלת קצבה במקרה של עקרת בית? 4. האם כריתת שדיים מניעתית מזכה בקצבת נכות? אודה על תשובותייך בהקדם. בברכה, נעמה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  11:08, 1 ביולי 2013

  נעמה שלום,
  אני מתנצלת על העיכוב בתשובתי. עקרת בית יכולה להגיש תביעה לנכות כללית ותהיה זכאית לקצבת נכות אם נקבעו לה 50%נכות רפואית לפחות וכן אם נקבע לגביה כי אין לה כושר לבצע פעולות במשק הבית או שכושרה לבצע את הפעולות הנ"ל צומצם בלפחות 50% כתוצאה מהליקוי הרפואי הנ"ל.
  באשר לנכויות: בגין כריתת שתי השחלות אצל אשה בגילך יוענקו 40 % נכות.
  בגין כריתת שתי השדיים אצל אשה בגילך יוענקו 40 % נכות.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות