האם חוות דעת של ראומוטולוג מספיקה כדי לקבל קצבת ניידות והאם ניתן לעבוד בלי שהקצבה תפגע? - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • שוני

  נשלח ע"ישוני 22:35, 28 ביוני 2013

  נקבעו לי 83% נכות יציבה ואובדן כושר100% יציב מתוכם על פריצות דיסק20% וכאבי ברכיים ורגליים 10% בחוות דעת של רופא ראומטולוג שאינם לדעתי חד משמעיות יש אבחנה שכאבי הרגליים הם כתוצאה של הקרנה מהגב התחתון,דלקת על רקע פסוריאזיס,שחיקה וניווןפרקי הברכיים על רקע השמנה.לצייןשאני סובל מכאבים עזים גם במצב מנוחה ואני מוגבל בהליכה גם למרחק בינוני של 100 מטר יש לי כאבים עזים למרות תרופה שאני נוטל בקביעות אטופן.האם חוות דעת כזאת מספיקה כדי לקבל אחוזי ניידות ושאלה נוספת האם אני יכול לעבוד כעצמאימבלי לפגוע בקצבה עבור תלויים תודה מראש על תשובתך

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  11:54, 1 ביולי 2013

  שוני שלום, באשר לקצבת ניידות , הנך מופנה לאתר בביטוח הלאומי ,פרק ניידות, שם מפורטים רשימת הליקויים. אם הנך עומד באחד מהקריטריונים המפורטים ,תהיה זכאי לקצבת ניידות. על חוות הדעת שברשותך לציין באיזה מן הקריטריונים המפורטים ברשימה, הנך עומד.
  זכאות לקצבת נכות כללית מלאה, ניתנת לנכה שאינו משתכר למעלה מרבע מהשכר הממוצע במשק.  תגובה
 • 12:22, 1 ביולי 2013

  תודה על תשובתך האם אני יכול להשתכר עד 25% גם כעצמאי והאם החישוב של 25% לחודש הוא חודשי או שנתי?

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות