מוכר כנכה על פגיעה במרפק מבקש ועדה חוזרת - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • רועי

  נשלח ע"ירועי 02:27, 14 ביולי 2013

  שלום יש לי פציעה של ירי במרפק משנת 82 בלבנון. כתוצאה מהפציעה נוצרה לי צלקת . בשנתיים האחרונות הצלקת החלה לכאוב לי. אני מוכר כנכה על הפגיעה במרפק. אני רוצה לערוך וועדה חוזרת. אך אני מוכיל לועדה שהצלקת אכן כואת לי ? הרי בבדיקה שיעשו לי אין אינדיקציה לכאבים . תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  10:49, 14 ביולי 2013

  רועי שלום, הועדה הרפואית יכולה לקבוע 10% נכות בגין צלקות מכאיבות או מכערות. הקביעה הינה קביעה סובייקטיבית של הועדה לאחר בדיקה קלינית של הצלקת והתרשמותה מתלונותייך. אם יש לך ממצאים היכולים להסביר את הכאב כמו למשל אם הצלקת דבוקה לייסוד ייתכן ויקבע לגביה שהיא מכאיבה, אם הצלקת מפרישה, יתכן ויקבע לגביה שהיא מכאיבה וכד'.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות