קבלת אחוזי נכות על צלקות עקב פעילות מבצעית - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • ביבי מוראד(מרדכי)

  נשלח ע"יביבי מוראד(מרדכי) 16:11, 16 ביולי 2013

  בשנת 1972 נפגעתי בפעילות מבצעית ושוק רגל ימין נפגע קשה אין לי חיבור בעצם הקדמית עד היום ואני הולך על העצם האחורית. עקב זה יש לי צלקות בשני הרגליים מאחר והעבירו לי רקמה מרגל שמאל לרגל ימין ואת הצלקת ברגל שמאל כיסו עם רקמה שנלקחה לי מהבטן בזמנו נאמר לי בהוועדה הרפואית כי אין נותנים אחוזים על צלקות ואני בתמימותי האמנתי להם אבל קראתי היום בכתבה כי אכן יש אחוזי נכות על צלקות וייש לי רבות בגוף ולא פעם אני מתבייש לחשוף את רגליי ליד זרים מה עלי לעשות אני מרגיש כי המדינה והעובדים בשירותה קיפחו אותי משך עשרות שנים ללא בושה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  09:37, 17 ביולי 2013

  ביבי שלום, ראשית, הנך יכול להגיש היום בקשה לקביעת אחוזי נכות בגין הצלקות.
  לאחר קבלת הנכות המתאימה לך, תגיש בקשה לתשלום תגמול רטואקטיבי בגין הנכות שנקבעה לך.
  בעניין זה , כדאי להתייעץ עם עו"ד.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות