העלאת אחוזי נכות וניידות אחרי ריביזיה בירך - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • חימון

  נשלח ע"יחימון 10:40, 20 ביולי 2013

  שלום אישרו לי לפני מס" שנים 70% ניידות בגין החלפת שני מפרקי ירך. לאחרונה חודשיים עברתי רביזיה בירך שהוחלף לי בעבר .לפי רשימת הליקויים מאתר הביטוח לאומי אני חושב שמגיע לי הגדלת אחוזי הנכות,לפי החישוב הבא ,70% בגין החלפת שני מפרקי ירך + 50% עבור הרביזיה שעברתי בירך. האם אני צודק ??? או האם יכולים להגיד לי שבגלל שהרביזיה בוצעה במפרק שכבר הוחלף וכבר נקבעו לי בגינו אחוזי ניידות בעבר לא מגיעה לי 85% בגלל החמרה. מה דעתכם המשפטי האם להגיש לאחר 6 חודשים מזמן הרביזיה החמרה. 2. האם ידוע לכם על מקרים דומים שהוועדה החליטה לעלות את אחוזי הניידות.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  11:51, 21 ביולי 2013

  חיימון, עד כמה שידוע לי, לא מגיעה נכות נוספת.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות