מי יטפל בי אם יכירו בי כנכה צה"ל, משרד הבטחון? - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • גידי

  נשלח ע"יגידי 19:43, 21 ביולי 2013

  שלום אני רוצה להגיש תביעה נגד משרד הבטחון על פגיעה אורטופדית עליה אני מוכר משנת 1982 -אז נקבעו לי 2 % נכות. במידה ואכן אוכר כנכה צהל בשעור של 10 % ומעלה -מעבר לקצבה החודשים שאקבל איזה רופא אורטופד יטפל בי באותה פגיעה ?מה לגבי ניתוחים אפשריים לאותה פגיעה או אביזרי אורטופדיה ? האם אני אקבל טיפול ישירות דרך משרד הבטחון או דרך קופת החולים? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  10:07, 22 ביולי 2013

  גידי, ניתן להגיש בקשה להחמרת מצב על פגימה מוכרת. אם תקבע לך נכות של 10% לפחות, תהיה זכאי לקיצבה חודשית וטיפולים רפואיים ע"ח משהב"ט. לאחר קביעת הנכות, תפנה לרופא המחוזי באגף השיקום לו אתה שייך והוא יפנה אותך לרופא אורטופד שיטפל בך. אם תזדקק לניתוח ,בהמלצת הרופא, הטיפול ימומן ע"י משהב"ט, כך גם לגבי אביזריים אורטופדים.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות