במשך שנים קובעים 30% נכות על מחלת דלקת פרקים - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • רמי

  נשלח ע"ירמי 16:13, 9 באוגוסט 2013

  שלום אני בן 23 חולה בדלקת פרקים (עמוד השדרה המקשחת ) מ 5 שנים אני מקבל תרופות ויש לי הגבלה בתנועה הסיפור שלי הוא רני הגשתי 6 פעמים לביטוח לאומי וכל פעם היו קובעים 30 % למרות שהרופא שמטפל בי הוא ראש ועדת ערעררים בביטוח לאומי והיה נותן לי מכתב לביטוח לאומי שמספיר מה המצב שלי היה אומר לי מגיע לי אבל לא יודע למה כל פעם קובעים 30 אחוז אני הייתי סטודנט ועכשו אני סימיתי את הלימודים האם יש סיכו שמגיע לי המ אפשר לעשות ???

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  09:55, 11 באוגוסט 2013

  רמי שלום, אם הועדה קובעת לך נכות שאינה תואמת, לדעתך, למצבך הרפואי , הרי שניתן להגיש ערר לוועדה לערערים. לוועדה הייתי מצרפת את כל המסמכים הרלוונטית וכן חוו"ד רפואית מנומקת המתייחסת למצבך הרפואי שאף תתייחס לקביעותיה של הועדה קמא.

  תגובה
 • 21:19, 12 באוגוסט 2013

  האם את מכירה ראומטלוג שמכין חוות דעת רפואיות ?? וכמה עולה בערך חוות הדעת ??

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  10:38, 13 באוגוסט 2013

  רמי, פרופ' רוזנר מתמחה בכתיבת חוו"ד רפואיות- מנהל מחלקה בבי"ח בני ציון- חיפה. לגבי עלות, עליך לפנות איליו באופן אישי לבירור.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות