הסיכוי לתביעת משרד הבטחון על פיסורה אנאלית כרונית בזמן שירות צבאי - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • חסוי

  נשלח ע"יחסוי 15:16, 14 באוגוסט 2013

  אני כרגע בשירות הסדיר בצה:"ל, לפני יותר משנה (במהלך השירות) התחיל לי פיסורה אנאלית כרונית מאוד לא נעימה שמשבשת לי את החיים. אני לא יודע מה עושים ולמי פונים - בשביל לתבוע את משרד הביטחון, חשוב להדגיש, הוסיפו לי בעקבות המחלה תוך כדי השירות את הסעיף הרפואי הרלוונטי בפרופיל. בנוסף חשוב להדגיש שבגלל שאני חייל עורפי המרפאה שלי היא מרפאה אזרחית. האם את יודעת למי פונים? מה עושים? האם יש סיכוי לתביעה כזאת? תודה רבה!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  10:48, 15 באוגוסט 2013

  שלום, חייל משוחרר ( או סמוך לשיחרור) יכול להגיש תביעה להכרת זכות נכות בין פגימה שארעה לו במהלך השירות ועקב השירות, לקצין התגמולים. התביעה מוגשת ע"ג טופס המצוי באתר אגף השיקום , הניתן להורדה. כמוכן, אפשר ורצוי להעזר בעו"ד (כמו הח"מ) המתמחה בהגשת תביעות וייצוג נכים נגד משרד הביטחון.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות