ועדת ערר מלל נכות כללית - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • אלירן

  נשלח ע"יאלירן 08:12, 30 באוגוסט 2013

  שלום לך עוד קורטיה המקרה שלי כך קבלתי לפני 6 שנים תע נכות 28 יציבה ולארונה בחודש 5 13 עשיתי ועדה לנכות כללית קבעו 69 רפאי ו100 אכע יציבה הגשתיערעור על הנכות הרפאית בגלל שהרפא לא התייחס לעש קיים בקע גדול ביון חוליות 1 5 וכן פריצות דסקט וקרעים בין 4 ל5 ולא ראיתי היחסות לזה הגשתי ערעור עים מסמך רפואי של פרופ מוחה לעיש וקבע לפי ספר מללל מגיע 20 אחוז ביום הועדה בדק אותי רופא שפסלתצי אותו בועדה של תע לא זכרתי עד שבאתי היתה נזכרתי אני רואה בשרות האישי שהוסיפו לי 69 ל73 נכות רפואית אנעי מביע פליאה ואמר איך זה עוד לאקבלתי הדוח היתי במרפאת כאב ושם אומרים נוסף על הבעיות בעש ישנם ניוונים בעש מקרינים לברכיים שוקיים וראיתי שבספר מלל ישנם היחסות לזה איך זה הוסיפו 4נ אחוז מפחידמה שנהעשה וכן הוזמנתי לבקה נוריולגית למרות שלא הגשתי ערעור איך עושים דדבר כזה נסיתי להורידספר המבחנים של מלל ללא הצלחה מה עושים אחרי ועדת ערר מוזרה תמונההה אין רופא שפסלתי אותו מופיע עוד פעם אצלי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  09:00, 1 בספטמבר 2013

  אלירן, קשה היה לי להבין מהסיפור שכתבת , מה טענותיך. בכל אופן, אדם הרואה עצמו נפגע מהליך של ועדה ראשונה, יכול להגיש ערר לועדה לערערים ולטעון בפניה את כל הטענות , כולל טענות של פסלות רופא, אי התייחסות לטענות שונות וכד'. אם גם ועדת הערר לא תתייחס לטענותיך, ניתן להגיש ערעור על החלטת ועדת הערר , לביה"ד האיזורי לעבודה.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות