זכאות לקצבה ממל"ל למוכר כנכה צה"ל - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 17:36, 5 בספטמבר 2013

  שלום אני בן 62 עם בעיות אורטופדיות של בעיות עצביות תחושתיות בכף הרגל ,יתר לחץדם וסכרת סוג 2 -נוטל כדורי גלוקומין.(לא אינסולין) לאחרונה בגלל תחושת נימול וחולשה ברגל ימין עשיתי בדיקת אי אם גי והסתבר לי שאני סובל מנוירופותיה סוכרתית ברגל. האם אני זכאי לקצבה ממל"ל. יש לציין שאני מוכר כנכהצה"ל ב 10 % על פגיעה אורטפדית בברך -פגיעה זו לא מונתה על ידי תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  08:50, 8 בספטמבר 2013

  משה שלום, אדם הסובל מסכרת עם סיבוכים כמו נוירופטיה ,כדאי שיגיש תביעה לנכות כללית מהמל"ל. אדם כזה זכאי, במקרים מתאימים, לקביעת נכות של 65 % ואם נקבע לגביו כי בשל נכותו אינו מסוגל להשתכר ( או כי הוא משתכר לא יותר מרבע מהשכר הממוצע במשק) יהיה זכאי לגמלת נכות כללית.

  תגובה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות