• 6 באפריל 2014

  הקשר בין פגיעת טראומה וספונדילוליזיס

  שלום רב,

  לפני כארבע שנים עברתי תאונת דרכים - בזמן שהוצאתי את המזוודה שלי מתא מטען של אוטובוס בין-עירוני, הנהג התחיל פשוט לנסוע ואני הדרדרתי על המדרכה וקיבלתי כמה חבטות קשות, בין היתר בגב ובעכוז. באותה עת כאב לי כמעט בכל הגוף, אך כל הכאבים נעלמו לאחר כשבועיים.
  לפני כשנתיים החלו כאבים מינוריים בגב התחתון וברגל שמאל. במהלך שנה התפשט הכאב לשתי הרגליים ולאגן, ורמת הכאבים באותם אזורים רק עלתה כל הזמן. עד שלפני כשנה זיהו אצלי ספונדולוליזיס ובלט דיסק בין L5 ו- S1. לפני שלושה חודשים עברתי ניתוח של קיבוע חוליות.

  השאלה שלי היא: האם יש איזשהו קשר רפואי בין התאונה לספונדולוליזיס לאור נסיבות העניין? האם אפשר לקבל חוות דעת רפואית ולהתחיל הליך משפטי? אני בן 25 ואני אדם בריא שלא עבד בעבודה פיזית ולא עבר שום טראומה או תאונה מלבד זו המוזכרת לעיל.

  6 באפריל 2014
 • 6 באפריל 2014

  פגיעת טראומה וספונולוליזיס

  פגיעה מהסוג שתיארת אינו יכול לגרום לספונדילוליזיס ו/או ליסטזיס - מדובר בבעיות שהיו בעמוד השדרה שלך הרבה לפני כן - סבעיר שמגיל הילדות והתבטאות רק לאחרונה
  ניתן היה אולי לטעון שהחבלה הביאה להחמרה אך גם טענה זו אינה מחזיקה מים ולא ניץן לבסס אותה מבחינה הגיונית לדעתי - לאור הפער הארוך והבלתי מוסבר של כשנתים בין התאונה לבין הופעת התסמינים - פעם שמנתק את הקשר הסיבתי
  ד"ר רנד

  6 באפריל 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?