הוצאת דרכון רומני בבוקרשט - פורום דרכון / אזרחות רומנית

שאלה חדשה
 • ליאור

  נשלח ע"יליאור 11:41, 7 באוגוסט 2012

  במידה ואני נוסע למשרד הפנים בבוקרשט, האם זה יכול לעזור/לזרז את תהליך הוצאת הדרכון עבורי. אבא שלי הוא אזרח רומני שקיבל את אזרחותו חזרה בשנה האחרונה בארץ. במידה ואפשרי לבצע זאת בבוקרשט, אילו טפסים עליי להביא להם?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

  חיים ינאי עו"ד,מנהל הפורום

  09:28, 8 באוגוסט 2012

  ליאור שלום,
  אני מבין כי אביך איבד בזמנו את האזרחות הרומנית ולכן עשה בקשה ל- redobandire de cetatenie , לפיכך אתה יכול לקבל את האזרחות רק דרך הליך זה.
  רוב הפונים מכינים את התיק הדורש מסמכים שונים וביניהם היעדר רישום פלילי מישראל והיעדר רישום פלילי מרומניה וחותמים על הבקשות בשגרירות רומניה המאמתת את החתימות. החומר נשלח לועדה של משרד המשפטים המפרסמת ברשומות את הבקשות ולאחר בדיקה מאשרת או דוחה אותן. לדעתי ניתן להגיש את הבקשה הנ"ל גם ברומניה בפני משרדי הועדה הנ"ל, אך התיק צריך להיות מוכן עם כל המסמכים הנחוצים ועליו להתייצב אישית שם.
  רק לאחר קבלת האזרחות ניתן יהיה להתחיל בהליך רישו פרטים אישיים בפני משרדי מעמד אישי ברומניה ובסופם להגיש בקשה לדרכון ע"י השגרירות כאן או ישר ברומניה, כאשר עליך להתייצב אישית שם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

מנהל הפורום: עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

משרדו של עו"ד ינאי קיים משנת 1966 ונותן שירותים משפטיים שונים בישראל והחל מ-1996 גם ברומניה. עו"ד ינ
למידע נוסף

053-9367351 חיוג
הודעה

הפורום מיועד לכל המתעניין בקבלת אזרחות ודרכון רומני, ענייני החזרת רכוש או פיצוי תמורתו ופנסיות מרומניה בגין העבודה ורדיפות, עסקים ברומניה, טיפול בענייני רישומים של מעמד אישי ברומניה, טיפול בתאונות דרכים לאזרחים ישראליים ברומניה, מתן חוות דעת לבתי משפט בישראל לגבי החלת חוקים רומנים, תרגום מסמכים ואישורים נוטריונים אפוסטיל וכן לכל בעיה אחרת בקשר לרומניה.