לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אלין ע

דרכון רומני בעת הקורונה

שלום, באוקטובר 2019 קיבלתי את האזרחות הרומנית בשגרירות ברמת גן. מיד הגשתי בקשה לדרכון דרך העורך דין, שטען שהתהליך לוקח 4 חודשים עד לקבלת הדרכון מרגע ההגשה ויש צורך להגיע לבוקרשט לחתימה על תעודת לידה או משהו כזה (אני לא נולדתי בארץ). אני מניחה שעורך הדין התעכב עם ההגשה של המסמכים שלי, מכיוון במרץ 2020 (5 חודשים לאחר קבלת האזרחות), הוא טען שהעניין מתעכב עקב הקורונה. בנובמבר 2020 שוב יצרתי איתו קשר והוא טען כי אין טיסות לרומניה בכלל עקב הקורונה ובלי שאגיע לשם פיזית, אין אפשרות להמשיך בתהליך. השאלה שלי: האם יש פתרון? לדוגמא לטפל בעניין מבלי שאצטרך להגיע לרומניה? או דרך אחרת לקבל את הדרכון? תודה

חיים ינאי

הישראלים בעלי אזרחות רומנית שמבקשים דרכון לא נדרשים לנסוע לשם כך לרומניה ומקבלים שירות מהקונסוליה הרומנית ברמת גן. דא עקא, לפי החוקים בארץ זו כל אזרח רומני צריך לדאוג כי נתוני המעמד האישי שלו ירשמו במשרדי המעמד האישי ברומניה. דהיינו, לקבל תעודת לידה רומנית עם שמו הנוכחי + מספר זהות וכן תעודת נישואין רומנית . בהיעדר מסמכים אלה לא יוכל להגיש בקשה לדרכון. אני מניח כי העיכוב נגרם בגלל היעדר טיפול בנושאים אלה., כאשר הרישום מתפצל לשניים; אלה שיקבלו אזרחות באמצעות הקונסוליה עליהם להמשיך בהליכי הרישום דרך הקונוסליה ואלה שקיבלו אישור אזרחות מרומניה יכולים לבצע את הרישומים בעצמם או באמצעות באי כוח ברומניה. מכל מקום ההליך המקובל הוא לבקש את הדרכון בקונוסליה ברמת גן.

אלין י

וזה גם במקרה ולא נולדתי בארץ אלא באוקראינה? (ציינתי זאת בשאלה המקורית אך אולי זה התפספס)

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום דרכון רומני - אזרחות רומנית