דור שלישי לילידי קישניוב - פורום דרכון / אזרחות רומנית

שאלה חדשה
 • גיא

  נשלח ע"יגיא 15:44, 14 באוקטובר 2013

  שלום עו"ד ינאי, רציתי לשאול בבקשה האם קיימת זכאות לדור שלישי לילידי קישניוב - סבא שלי שנולד שם בשנת 1927 וכבר איננו בחיים, או סבתא שלי שנולדה שם בשנת 1930 ואיננה דוברת רומנית. המסמך היחיד שמצאתי זה הויזות שלהם ממולדובה הסובייטית ובה יש שמות כפי שמופיעים בתעודות הלידה, עם שמות ההורים ומקום הלידה. האם לפי הקריטריונים אני אהיה זכאי לאזרחות או דרכון רומני? תודה!

  השב
 • 15:39, 15 באוקטובר 2013

  לא מספיק. תצטרך להוציא תעודות לידה מקישינב...סיפור ארוך ויקר..

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

  חיים ינאי עו"ד,מנהל הפורום

  10:27, 16 באוקטובר 2013

  לפני שמדברים על דור שלישי, יש לטפל בדור הראשון , כיוון שרק מי שנולד בשטח רומניה זכאי לבקש את החזר האזרחות שאבדה לו.
  לאחר שבקשתו תאושר הוא צריך להישבע אמונים ולקבל תעודה כי הוא קיבל אזרחות רומנית. לאחר מכן עליו לדאוג לרישום הפרטים האישיים שלו בתור אזרח רומני במשרדי מעמד אישי ברומניה ואז יהיה זכאי לבקש דרכון רומני. בשלב זה גם הצאצאים שלו יוכלו לבקש אזרחות רומנית וללכת באותה הדרך בה הוא נקט לקבל את האזרחות. מידע זה אינו מהווה ייעוץ משפטי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

מנהל הפורום: עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

משרדו של עו"ד ינאי קיים משנת 1966 ונותן שירותים משפטיים שונים בישראל והחל מ-1996 גם ברומניה. עו"ד ינ
למידע נוסף

053-9367351 חיוג
הודעה

הפורום מיועד לכל המתעניין בקבלת אזרחות ודרכון רומני, ענייני החזרת רכוש או פיצוי תמורתו ופנסיות מרומניה בגין העבודה ורדיפות, עסקים ברומניה, טיפול בענייני רישומים של מעמד אישי ברומניה, טיפול בתאונות דרכים לאזרחים ישראליים ברומניה, מתן חוות דעת לבתי משפט בישראל לגבי החלת חוקים רומנים, תרגום מסמכים ואישורים נוטריונים אפוסטיל וכן לכל בעיה אחרת בקשר לרומניה.