אזרחות רומנית - פורום דרכון / אזרחות רומנית

שאלה חדשה
 • מורן

  נשלח ע"ימורן 11:30, 23 באוגוסט 2012

  שלום עו"ד ינאי סבתי עלתה לארץ בשנת 1950 מרומניה אני נכדתה ומעוניינת לקבל דרכון רומני הבנתי שאני גם יכולה. אשמח אם ניתן לקבל הסבר לתהליך שאני אמורה לבצע על מנת לקבל את האזרחות שכן אנו קצת מבולבלים. בנוסף יש לסבתי בן (דודי)ולו ילדים קטינים - האם ברגע שהוא יקבל דרכון רומני (מתוקך היותו בנה ) האם ילדיו הקטינים מקבלים באופן אטומטי ויחסך מהם כל התהליך שאנו אמורים לבצע? בתודה מראש מורן

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

  עו"ד חיים ינאי,מנהל הפורום

  12:37, 23 באוגוסט 2012

  מורן שלום,
  הסבתא צריכה לקבל אישור מרומניה שהיא נשארה אזרחית רומניה. לצורך כך היא צריכה תעודת לידה וצילום דרכון ולהוכיח שהיא אותה אישה המופיעה בתעודת לידה. צריך להשתמש בתעודת הנישואין.
  לאחר שהתקבל אישור על האזרחות הסבתא מרומניה, את תוכלי לדלג על אבא או אמא שלך ולבקש אזרחות עבורך כמובן לאחר שתוכיחי שאת הצאצא של הסבתא.
  האזרחות לא מתקבלת אוטומטית אלא הזכות לאזרחות ועל מנת לקבלה יש לעשות פעולות ברשות האזרחות ברומניה במישרין או דרך הקונסוליה הרומנית.
  לגבי קבלת דרכון זוהי בעיה נפרדת מהאזרחות.

  תגובה
 • 12:57, 23 באוגוסט 2012

  מה ההבדל בעצם בין דרכון לאזרחות ?
  ולדבי הילדים : הם בעצם מקבלים אוטמטית אזרחות ואז צריך להנפיק להם את הדרכון ? מה העלות של הפרוצדורה הזו בערך?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

מנהל הפורום: עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

משרדו של עו"ד ינאי קיים משנת 1966 ונותן שירותים משפטיים שונים בישראל והחל מ-1996 גם ברומניה. עו"ד ינ
למידע נוסף

053-9367351 חיוג
הודעה

הפורום מיועד לכל המתעניין בקבלת אזרחות ודרכון רומני, ענייני החזרת רכוש או פיצוי תמורתו ופנסיות מרומניה בגין העבודה ורדיפות, עסקים ברומניה, טיפול בענייני רישומים של מעמד אישי ברומניה, טיפול בתאונות דרכים לאזרחים ישראליים ברומניה, מתן חוות דעת לבתי משפט בישראל לגבי החלת חוקים רומנים, תרגום מסמכים ואישורים נוטריונים אפוסטיל וכן לכל בעיה אחרת בקשר לרומניה.