תהליך קבלת אזרחות כשלסבא שלי יש דרכון רומני בתוקף - פורום דרכון / אזרחות רומנית

שאלה חדשה
  • דוד

נשלח ע"ידוד 08:29, 10 בנובמבר 2013

לסבא שלי ז"ל יש דרכון רומני שהוא עדיין בתוקף. כעת אנחנו רוצים לעשות אזרחות לאמי ולנו ילדיה, לאחיה ולילדיו. איזה מסמכים עלינו להביא? כמה זמן אמור לקחת התהליך? האם אנחנו צריכים לדעת את השפה הרומנית?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

חיים ינאי עו"ד,מנהל הפורום

11:51, 11 בנובמבר 2013

כעיקרון אתם צריכים ללכת באותה הדרך שבא הסבא שלכם קיבל את האזרחות הרומנית.
    אם הוא קיבל את האזרחות ברכישה מחדש של האזרחות, גם עליכם ללכת בדרך זו ואז צריך לדעת ידיעת מה של השפה הרומנית.
    על אף שיש לו דרכון צריך להמציא תעודת לידה שלו מספר זהות שלו ברומניה ותעודת נישואין רומנית.
    האמא צריכה לבקש אזרחות בהיותה הבת של הסבא.
    ולאחר מכן הילדים שלה.

תגובה
  • 18:22, 11 בנובמבר 2013

תודה על המענה.
    לסבא שלי האזרחות היתה כיון שהוא והוריו נולדו וגרו ברומניה, הוא עלה לארץ ב-1951 ואז כנראה לא חייבו אותו לוותר על האזרחות וממילא הוא נשאר אזרח רומני.
    מהתשובות שכתבת בפורום בעבר הבנתי שבמקרה כזה האזרחות עוברת לצאצאים ללא הגבלת מספר הדורות וכו'.
    האם עדיין נצטרך תעודת לידה שלו ותעודת נישואין וכו?
    במקרה כזה יש צורך בידיעת השפה הרומנית?

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

מנהל הפורום: עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

משרדו של עו"ד ינאי קיים משנת 1966 ונותן שירותים משפטיים שונים בישראל והחל מ-1996 גם ברומניה. עו"ד ינ
למידע נוסף

053-9367351 חיוג
הודעה

הפורום מיועד לכל המתעניין בקבלת אזרחות ודרכון רומני, ענייני החזרת רכוש או פיצוי תמורתו ופנסיות מרומניה בגין העבודה ורדיפות, עסקים ברומניה, טיפול בענייני רישומים של מעמד אישי ברומניה, טיפול בתאונות דרכים לאזרחים ישראליים ברומניה, מתן חוות דעת לבתי משפט בישראל לגבי החלת חוקים רומנים, תרגום מסמכים ואישורים נוטריונים אפוסטיל וכן לכל בעיה אחרת בקשר לרומניה.