• 22 בדצמבר 2013

אזרחות רומנית

שלום. סבי יליד בוקרשט. הוא ברח מרומניה בזמן השואה, ואין ברשותו תעודת לידה (אך יש לי ניירות של אחותו שאיננה עוד בחיים). סבתי ניצולת שואה גם היא, ילידת צ'רנוביץ, שאז היתה שייכת לרומניה. גם לה אין תעודת לידה כי כילדה ברחה מרומניה.
    רציתי לשאול האם בסיוע עורך דין אני, דור שלישי אוכל לקבל אזרחות ודרכון? מה עליי לעשות? אינני דובר את השפה למעט מילים בודדות. סבי מדבר רומנית שוטפת. האם זו תהיה בעיה? ושאלה אחרונה, בהערכה גסה, כמה זה אמור לעלות לי, כולל שכר טרחה של עורך דין וכולל הכל ? הבהרה, אינני מבקש הצעת מחיר וברור כי לא אקבל אחת בפורום, אני רוצה טווח, כדי לקבל פרופורציה. האם בין 2-5 אלף, או בין 5-10, משהוכזה.תודה.

22 בדצמבר 2013
  • מנהל הפורום חיים ינאי 29 בדצמבר 2013

אזרחות רומנית

לפי הפרטים שמסרת, הסבא שלך מבחינת השלטונות הרומנים נמצא עדיין ברומניה כיוון שלא יצא בדרך חוקית. בכל זאת אני ממליץ לנצל את הזכויות שלו כמי שנולד שם על מנת להעביר את האזרחות לצאצאיו.
    למעשה מדובר פה באזרחות ל-3 דורות, הסב הבן שלו ואתה.
    רק לאחר קבלת האזרחות ורישום פרטים אישים שלך ברומניה, דהיינו, להוציא תעודת לידה רומנית , מספר זהות רומני ותעודת נישואין, תהיה רשאי להגיש בקשה לדרכון. נראה לי שניתן יהיה להתגבר על ידיעה מעטה של השפה הרומנית על ידך על מנת שאתה דור שלישי תקבל אזרחות ובסופו של עניין גם דרכון.

29 בדצמבר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?