אזרחות רומנית - פורום דרכון / אזרחות רומנית

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 11:10, 22 בדצמבר 2013

  שלום. סבי יליד בוקרשט. הוא ברח מרומניה בזמן השואה, ואין ברשותו תעודת לידה (אך יש לי ניירות של אחותו שאיננה עוד בחיים). סבתי ניצולת שואה גם היא, ילידת צ'רנוביץ, שאז היתה שייכת לרומניה. גם לה אין תעודת לידה כי כילדה ברחה מרומניה. רציתי לשאול האם בסיוע עורך דין אני, דור שלישי אוכל לקבל אזרחות ודרכון? מה עליי לעשות? אינני דובר את השפה למעט מילים בודדות. סבי מדבר רומנית שוטפת. האם זו תהיה בעיה? ושאלה אחרונה, בהערכה גסה, כמה זה אמור לעלות לי, כולל שכר טרחה של עורך דין וכולל הכל ? הבהרה, אינני מבקש הצעת מחיר וברור כי לא אקבל אחת בפורום, אני רוצה טווח, כדי לקבל פרופורציה. האם בין 2-5 אלף, או בין 5-10, משהוכזה.תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

  חיים ינאי,מנהל הפורום

  11:06, 29 בדצמבר 2013

  לפי הפרטים שמסרת, הסבא שלך מבחינת השלטונות הרומנים נמצא עדיין ברומניה כיוון שלא יצא בדרך חוקית. בכל זאת אני ממליץ לנצל את הזכויות שלו כמי שנולד שם על מנת להעביר את האזרחות לצאצאיו.
  למעשה מדובר פה באזרחות ל-3 דורות, הסב הבן שלו ואתה.
  רק לאחר קבלת האזרחות ורישום פרטים אישים שלך ברומניה, דהיינו, להוציא תעודת לידה רומנית , מספר זהות רומני ותעודת נישואין, תהיה רשאי להגיש בקשה לדרכון. נראה לי שניתן יהיה להתגבר על ידיעה מעטה של השפה הרומנית על ידך על מנת שאתה דור שלישי תקבל אזרחות ובסופו של עניין גם דרכון.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

מנהל הפורום: עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

משרדו של עו"ד ינאי קיים משנת 1966 ונותן שירותים משפטיים שונים בישראל והחל מ-1996 גם ברומניה. עו"ד ינ
למידע נוסף

053-9367351 חיוג
הודעה

הפורום מיועד לכל המתעניין בקבלת אזרחות ודרכון רומני, ענייני החזרת רכוש או פיצוי תמורתו ופנסיות מרומניה בגין העבודה ורדיפות, עסקים ברומניה, טיפול בענייני רישומים של מעמד אישי ברומניה, טיפול בתאונות דרכים לאזרחים ישראליים ברומניה, מתן חוות דעת לבתי משפט בישראל לגבי החלת חוקים רומנים, תרגום מסמכים ואישורים נוטריונים אפוסטיל וכן לכל בעיה אחרת בקשר לרומניה.