קבלת אזרחות ודרכון - פורום דרכון / אזרחות רומנית

שאלה חדשה
 • מירי

  נשלח ע"ימירי 17:51, 9 בפברואר 2014

  שלום, סבתי נולדה במולדובה בשנת 1935 (והמשיכה להתגורר שם גם לאחר המלחמה, עד שעלתה לארץ שנים לאחר מכן. האם היא זכאית לאזרחות רומנית? מה ההליך לקבלת אזרחות ודרכון לאבי ולי? סבתי השניה נולדה בבוקרשט גם בשנת 1935 וברחה לבריה"מ כילדה. יש לה תעודת לידה, אך השם בתעודה שונה מהשם הרשום שלה מבריה"מ (היה בלבול עם שם המשפחה והשם שלה בבריה"מ נרשם כשם מעט שונה ממה שרשום בתעודת לידה). האם לפי אחת מהסבתות שלי ניתן לקבל אזרחות ודרכון? אודה לקבלת הערכת עלויות וכן הערכה של משך זמן הטיפול. תודה!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

  חיים ינאי,מנהל הפורום

  12:03, 12 בפברואר 2014

  כל אחת מהסבתות זכאית לבקש החזר אזרחות . לגבי שתיהן יש בעיות הוכחתיות . אני דווקא ממליץ ללכת על הסבתא שנולדה בבוקרשט וצריך יהיה לתת הסבר לשינוי השם. את הפעולה מתחילים על ידי הוצאת תעודת לידה. רק לאחר שיהיה לי את המסמכים ותעודת הלידה אוכל להעריך את העלויות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

מנהל הפורום: עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

משרדו של עו"ד ינאי קיים משנת 1966 ונותן שירותים משפטיים שונים בישראל והחל מ-1996 גם ברומניה. עו"ד ינ
למידע נוסף

053-9367351 חיוג
הודעה

הפורום מיועד לכל המתעניין בקבלת אזרחות ודרכון רומני, ענייני החזרת רכוש או פיצוי תמורתו ופנסיות מרומניה בגין העבודה ורדיפות, עסקים ברומניה, טיפול בענייני רישומים של מעמד אישי ברומניה, טיפול בתאונות דרכים לאזרחים ישראליים ברומניה, מתן חוות דעת לבתי משפט בישראל לגבי החלת חוקים רומנים, תרגום מסמכים ואישורים נוטריונים אפוסטיל וכן לכל בעיה אחרת בקשר לרומניה.