אזרחות רומנית - פורום דרכון / אזרחות רומנית

שאלה חדשה
 • ליאור

  נשלח ע"יליאור 16:41, 10 בפברואר 2014

  שלום, סבי נולד ברומניה ב-1919 ובידו העתק תעודת הלידה שלו (או אישור לידתו) כפי שקיבלו מעיירת הולדתו ז'יבו לפני כ-10 שנים לערך. הוא עלה לארץ בעלייה לא חוקית בסביב שנת 1937. האם בהתחשב בנתונים הנ"ל ניתן להוציא לו אזרחות רומנית? האם על מנת שאחיי ואני נקבל אזרחות רומנית קיימת החובה לאזרח ראשית אותו, לאחריו את אבי ולאחר מכן רק אותנו? האם התהליך אפקטיבי רק בעודו בחיים או שמא גם לאחר שיילך לעולמו ביום מן הימים? תודה ויום טוב ליאור

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

  חיים ינאי,מנהל הפורום

  12:09, 12 בפברואר 2014

  סבא שלכם איבד את האזרחות הרומנית, אך עפ"י חוק מיוחד הוא זכאי לבקש את האזרחות מחדש. אם הוא לא יקבל את האזרחות, צאצאיו לא יהיו זכאים לאזרחות. מאידך אם הוא יקבל את האזרחות צאצאיו יהיו זכאים לבקש החזר האזרחות. לכן הצעד הראשון הוא לטפל בעניין החזר האזרחות של הסבא ואני ממליץ כל עוד הוא בחיים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

מנהל הפורום: עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

משרדו של עו"ד ינאי קיים משנת 1966 ונותן שירותים משפטיים שונים בישראל והחל מ-1996 גם ברומניה. עו"ד ינ
למידע נוסף

053-9367351 חיוג
הודעה

הפורום מיועד לכל המתעניין בקבלת אזרחות ודרכון רומני, ענייני החזרת רכוש או פיצוי תמורתו ופנסיות מרומניה בגין העבודה ורדיפות, עסקים ברומניה, טיפול בענייני רישומים של מעמד אישי ברומניה, טיפול בתאונות דרכים לאזרחים ישראליים ברומניה, מתן חוות דעת לבתי משפט בישראל לגבי החלת חוקים רומנים, תרגום מסמכים ואישורים נוטריונים אפוסטיל וכן לכל בעיה אחרת בקשר לרומניה.