סעיף 10 או 11 ? - פורום דרכון / אזרחות רומנית

שאלה חדשה
 • מיכאל

  נשלח ע"ימיכאל 21:04, 15 במרץ 2014

  בחוק האזרחות הרומנית יש שני סעיפים לפיהם צאצאים של אזרחי רומניה יכולים לבקש שחזור האזרחות: 10 ו- 11. הניסוחים של התנאי הזכאות בשני הסעיפם נראים למעשה זהים, אך סעיף 11 מקנה יותר זכויות ומציב פחות דרישות (אין צורך באצעי קיום ועוד דור 3 זכאי לאזרחות) . טפסי בקשת שיחזור אזרחות שמקבלים בשגרירות בתל-אביב מכילים בקשת שחזור אזרחות לפי סעיף 10 אך הטפסים שמגישים מולדובנים במולדובה עם אותם יסודות לזכאות לאזרחות ( ראיתי דוגמאות בפורומים מולדוביים) הם לפי סעיף 11. תוכל להסביר בבקשה מה ההבדל בין תנאים של סעיפים 10 ו- 11 והאם אפשר וכדאי להגיש גם בישראל בקשה לפי סעיף 11 ? בתודה, מיכאל

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

  חיים ינאי עו"ד,מנהל הפורום

  11:56, 18 במרץ 2014

  הפורום לא מתעסק בבעיות של אזרחים מולדובים אלא רק של יוצאי רומניה שהגיעו לישראל.
  השאלה שלך היא תיאורטית ולא מתייחסת למקרה ממשי ואין טעם להיכנס לפולמוס אקדמאי, צריך להמשיך ולבקש את האזרחות לפי הטפסים הקיימים בשגרירות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

מנהל הפורום: עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

משרדו של עו"ד ינאי קיים משנת 1966 ונותן שירותים משפטיים שונים בישראל והחל מ-1996 גם ברומניה. עו"ד ינ
למידע נוסף

053-9367351 חיוג
הודעה

הפורום מיועד לכל המתעניין בקבלת אזרחות ודרכון רומני, ענייני החזרת רכוש או פיצוי תמורתו ופנסיות מרומניה בגין העבודה ורדיפות, עסקים ברומניה, טיפול בענייני רישומים של מעמד אישי ברומניה, טיפול בתאונות דרכים לאזרחים ישראליים ברומניה, מתן חוות דעת לבתי משפט בישראל לגבי החלת חוקים רומנים, תרגום מסמכים ואישורים נוטריונים אפוסטיל וכן לכל בעיה אחרת בקשר לרומניה.