זכאות לאזרחות רומנית - פורום דרכון / אזרחות רומנית

שאלה חדשה
 • מיכאל

  נשלח ע"ימיכאל 23:08, 20 במרץ 2014

  שלום, כל הסבים והסבתות שלי נולדו באזור בסרביה - על הגבול שבין אוקראינה לרומניה והיו אזרחי רומניה עד שאזרחותם הומרה לסובייטית בשנת 1940. יש ברשותי תעודת לידה של אחת הסבתות שהונפקה לה לאחר מלחה"ע השנייה, בשנת 1947. מעבר לזה אין לי מסמכים אך ייתכן וישנם בארכיונים מקומיים, אם ישנם כאלה. כל בני משפחתי, כולל אותי, נולדו באותו האזור שהיה פעם בשליטה רומנית. האם אני זכאי לאזרחות רומנית וכיצד אתה מעריך את הסיכויים שלי? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

  חיים ינאי עו"ד,מנהל הפורום

  11:12, 23 במרץ 2014

  אם בידך תעודת לידה מקורית המציינת כי הסבתא נולדה בתקופה שהאיזור הזה נחשב לחלק מרומניה, פירוש הדבר הוא שהיא הייתה אזרחית רומניה .
  גם אם אזרחותה נשללה ממנה היא עצמה וצאצאיה יכולים לבקש בהתאם לחוק האזרחות הרומני, החזר אזרחות וזו פרוצדורה מסובכת וארוכה אך יש לה סיכויים.
  במסגרת זו גם אתה תהיה רשאי לבקש רכישת אזרחות רומנית.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

מנהל הפורום: עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

משרדו של עו"ד ינאי קיים משנת 1966 ונותן שירותים משפטיים שונים בישראל והחל מ-1996 גם ברומניה. עו"ד ינ
למידע נוסף

053-9367351 חיוג
הודעה

הפורום מיועד לכל המתעניין בקבלת אזרחות ודרכון רומני, ענייני החזרת רכוש או פיצוי תמורתו ופנסיות מרומניה בגין העבודה ורדיפות, עסקים ברומניה, טיפול בענייני רישומים של מעמד אישי ברומניה, טיפול בתאונות דרכים לאזרחים ישראליים ברומניה, מתן חוות דעת לבתי משפט בישראל לגבי החלת חוקים רומנים, תרגום מסמכים ואישורים נוטריונים אפוסטיל וכן לכל בעיה אחרת בקשר לרומניה.