• 21 במרץ 2014

זקוקה להכוונה :)

שלום רב,

יש לי מקרה קצת מסובך, ואשמח אם מישהו יוכל לתת תשובה לגבי האם אני בכלל זכאית לאזרחות רומנית. המקרה הוא כזה:

סבי נולד בשנת 1919 בעיר בנדר, שכיום שייכת למולדובה, אך באותה השנה הייתה תחת רומניה.
    לאחר הכיבוש הסובייטי עבר סבי לשטחה של רוסיה, שם גם נפטר. אמא שלי לא יודעת אם הוא הוציא מסמכים חדשים תחת "אזרחות" רוסית-סובייטית.
    בידיי המסמך הבא: תעודת נישואין של סבי וסבתי, שם מופיעים שנה ומקום לידתו כ"בנדר, מולדובה, CCCP".
    כמובן שיש גם מסמכי תעודת לידה של אימי ושלי (שתינו נולדנו ברוסיה ועלינו לישראל) להוכחת קשר ישיר לסבי.

מוזר לי שבתעודת הלידה שלו נכתבה מולדובה כארץ לידתו למרות שבשנת 1919 היא הייתה מאוגדת ונקראה רומניה.
    האם הדבר יאפשר לי לקבל אזרחות רומנית? או שמדובר באזרחות מולדובית? אני מבולבלת :)
    במידה והסטטוס יאפשר לי לקבל אזרחות, האם יהיה צריך לנסוע לבנדר (מולדובה), ולחפור בארכיונים לשם תעודת הלידה של סבי? ואיזה עוד מסמכים אצטרך לשחזר?

תודה רבה על כל עצה והכוונה :)

21 במרץ 2014
  • מנהל הפורום חיים ינאי עו"ד 23 במרץ 2014

זקוקה להכוונה :)

אם סבא שלך נולד בתקופה שהשטח הנ"ל היה שייך לרומניה הוא קיבל אזרחות רומנית מעצם הלידה.
    אזרחותו נשללה לאחר מכן עם המעבר לברית המועצות אך החוק הרומני נותן אפשרות לאנשים כאלה להגיש בקשה ל"החזר האזרחות".
    יש צורך לקבל תעודת לידה של הסבא שלך.
    במקרה והוא לא בחיים צריכים יורשיו לבקש זאת אך חייבים להראות מסמכים חוקיים כי הם קרוביו אחרת המידע לא נמסר.
    לדעתי אין צורך לנסוע לאותו מקום ויש לפעול באמצעות משרדים המתמחים בעבודות מסוג זה, כמו משרדנו.

23 במרץ 2014
    • 23 במרץ 2014

תודה רבה!!

23 במרץ 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?