רכוש ברומניה - פורום דרכון / אזרחות רומנית

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 16:31, 16 באפריל 2014

  שלום רב, זכיתי בהחלטה של העירייה ברומניה, לפיה אני זכאי לקבל פיצוי כספי (עבור בניין שנהרס). נקבע גובה הפיצוי באפריל 2009. עד היום הכסף לא שולם. כעת קיבלתי קופון על תשלום 1/5 מהסכום שנקבע אז - ללא הצמדה כלשהי. (ואני אמור לקבל קופון שכזה, ע"ס 1/5 מהסכום, פעם בשנה ב-4 השנים הבאות - עד להשלמת מלוא הסכום המקורי). ניתנה לי האפשרות לקבל את הכסף תוך 6 חודשים. האם לדעתך כדאי לנהל משפט בנוגע להצמדת הסכום? האם נתקלת בבעיה כזו במקרים נוספים? רב תודות וחג שמח. משה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

  עו"ד חיים ינאי,מנהל הפורום

  12:34, 24 באפריל 2014

  ברומניה לא נהוג בסיס של הצמדה. התשלום בגין פיצוי על הלאמת רכוש נקבע עפ"י שווי שמאות. ממכתבך אני מבין כי הפיצוי נקבע ב-4/09 . אם המחירים היו אז נמוכים מאלו של היום, (נראה לי כי הם אותו הדבר), אתה יכול לדרוש שמאות חדשה. לדעתי לא כדאי לנהל כל משפט ולקבל את הכסף במטבע הרומני , כפי שמציעים לך. יש הרבה תיקים שמחכים לפיצוי ועדיין לא קיבלו דבר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

מנהל הפורום: עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

משרדו של עו"ד ינאי קיים משנת 1966 ונותן שירותים משפטיים שונים בישראל והחל מ-1996 גם ברומניה. עו"ד ינ
למידע נוסף

053-9367351 חיוג
הודעה

הפורום מיועד לכל המתעניין בקבלת אזרחות ודרכון רומני, ענייני החזרת רכוש או פיצוי תמורתו ופנסיות מרומניה בגין העבודה ורדיפות, עסקים ברומניה, טיפול בענייני רישומים של מעמד אישי ברומניה, טיפול בתאונות דרכים לאזרחים ישראליים ברומניה, מתן חוות דעת לבתי משפט בישראל לגבי החלת חוקים רומנים, תרגום מסמכים ואישורים נוטריונים אפוסטיל וכן לכל בעיה אחרת בקשר לרומניה.